Havuçlu Pasta Tarifi – Havuç Rüyası

havuçlu pasta tarifi - havuçlu pasta nasıl yapılır

Havuçlu pasta tarifi – Havuçlu pasta nasıl yapılır – Havuçlu pasta yapılışı – Havuç rüyası yapımı kolay tarifler ile bera tatlı dünyası.

Havuçlu Pasta Tarifi

Merhaba arkadaşlar siteme hoş geldiniz. Bugün havuçlu bir pasta yapacağız hep beraber. O kadar lezzetli bir pasta ki inanın hepinizin çok beğeneceğini düşünüyorum. Hem bisküvili ve havuçlu bir pasta olacak. Havuçlu pasta nasıl yapılır tarifine geçelim.

Havuçlu Pasta Malzemeleri

Havuçlu bisküvili Pasta Tarifi işte malzemeler ;

6 orta büyüklükte havuç

3dolu yemek kaşığı nişasta

1,5 su bardağı şeker

Yeteri kadar Sade pötibör bisküvi

Üzeri için bolca öğütülmüş Fındık

🌺🌺kolay gelsinn🤗🤗

Havuçlu Pasta Nasıl Yapılır

Havuçlu pasta nasıl yapılır, havuçlu pasta tarifi, bisküvili pasta tarifi nedir gibi sorularınız varsa hemen havuçlu pasta yapılışına başlayalım.

  1. Havuçlarımızı soydum yıkadım bu şekilde hazırladım. 6 tane 6 boy havuç var orta boy havucum var avuçlarımı çok ince olmamak şartıyla ilk önce haşlayacağız.
  2. Ben düdüklü tencerede haşlayacağım çok daha erken işlem olsun diye.  Normal tencerede de haşlayabilirsiniz. Ama düdüklü tencerede 5 dakikada hemen haşlanıyorlar çok daha pratik oluyor.
  3. Evet havuçlarımı şimdi tencereye koyacağız. Havuçlarınızın biraz taze olmasına dikkat edin. çünkü biraz Pörsümüş olan havuçların içindeki su miktarı da gitmiş oluyor. Kıvam açısından da biraz daha zor oluyor daha lezzetli oluyor. Mümkün olduğu kadar çok taze havuç kullanmaya çalışın. Şimdi havuçları tencereye koyduktan sonra tenceremizin üzerine iki üç parmak geçecek şekilde un su döküyorum ve havuçları haşladım.
  4. 6-7 dakika kadar haşladım düdüklü tencerede havuçlar çok güzel yumuşadılar sert olmaması gerekiyor. Arkadaşlar çok güzel yumuşamış olmaları gerekiyor.
  5. Şimdi düdüklü tencereden başka bir tencereye aktardım. Daha rahat çalışabilelim diye. Blendırdan geçiriyorum havuçlarımızı püre haline getiriyorum. Şimdi içerisinde su miktarının biraz çok olması önemli tamamen çok fazla katı olursa da bilenlerden geçirmemiz de zor olur. Bu şekilde gördüğünüz gibi krema kıvamına getirdim.
  6. Şimdi biraz nişasta ekleyeceğim. 3 dolu yemek kaşığı nişasta buğday veya mısır nişastası hiç fark etmez çok az bir suyla nişastamızı açalım. İyice karıştıralım. Topak topak olmaması için muhallebi kıvamını getireceğim. Beyaz beyaz topaklar kalmaması için güzelce karıştıralım ve havuçlu karışımımıza dökelim. Şimdi biraz daha katı olacak ben biraz daha su ekleyeceğim.
  7. Şimdi şekerini de ekleyelim. Bir buçuk su bardağı toz şeker ekliyorum.
  8. Ocağı alacağım ve tekrar karıştıracağım arkadaşlar bir taşım daha kaynatın.
  9. Sonra nişasta ve şekerin içerisinde tamamen bütünleşince kremamız hazır olacak. Eğer çok katı gelirse size biraz su ilave edebilirsiniz. Eğer çok su da gelirse biraz daha nişastasını da arttırabilirsiniz kıvamını o şekilde ayarlayabilirsiniz.
  10. Şimdi sade petibör bisküvileri var. Dikdörtgen büyük bir borcam kullanacağım. Daha az yapmak isterseniz daha küçük bir borcam da yapabilirsiniz. Bisküvileri mi borcamın alt kısmına yerleştirdim.
  11. Hazırlamış olduğumuz havuçlu kremadan muhallebimizi de üzerine bolca dökelim. Çünkü havuçlu karışımımız bayağı bir fazla çok az kullanmayın. Bolca bolca dökün hem çok daha lezzetli oluyor hem de görüntü olarak çok da güzel oluyor.
  12. Düzelttikten sonra 2. kat bisküvilerimizi yerleştireceğiz. Bisküvilerimizi bu şekilde muhallebilerimizin her zaman sıcak olmasına dikkat edelim ki bisküvilerimiz içerisinde çok daha güzel yumuşasın. Çok daha erken yumuşasın ve çok daha güzel sonuç alalım. Başka türlü bisküvilerden de yapabilirsiniz. Kenarlarında boşluk olan kısımlarını bıçakla bisküvileri keserek ortadan ikiye keserek o şekilde hazırlayarak koyuyorum.
  13. İsterseniz bu muhallebinin içerisinde çok az tarçın serpebilirsiniz tarçın da güzel oluyor ama bu şekilde de çok güzel. Alternatif olarak o şekilde de hazırlayabilirsiniz. Aralarına bol fındık ceviz de koyabilirsiniz.
  14. Evet toplamda 4 kat yaptım ben pastamızı. Evet bu bisküvili pastamızın güzel görünmesi açısından çok ince yapmayın mümkün olduğu kadar kalın olsun. Çünkü kalın olunca görsel olarak çok daha güzel görünüyor.
  15. Evet son bisküvileri de yerleştiriyorum.
  16. Evet havuçlu muhallebimiz de tam gelecek. Üzerine bolca dökelim. Bu pastamızın üzerine fındık çok yakışıyor arkadaşlar. Bol fındık döktüm. Ben ince öğütülmüş un halinde fındık vardı elimde daha kırılmış kalın fındıkta koyabilirsiniz.
  17. Tatlımızı hazırladıktan sonra mümkünse bir gece dolapta bekletin. Ama aceleniz varsa en az 3-4 saat kadar mutlaka beklemesi gerekiyor iyice oturması iyice dinlenmesi için.
  18. Şimdi dilimleme işlemine geçelim.
  19. Afiyet olsun.

Havuçlu Pasta Bilgiler

Bugün sizlere havuçlu pasta nasıl yapılır, havuçlu pasta tarifi nasıl olur, havuçlu pasta malzemeleri nelerdir bunları anlatmaya çalıştık.

Diğer pasta tarifleri için tıklayınız.

Pasta nedir bilgi almak için tıklayınız.

Havuçlu Pasta Tarifi Video

You May Also Like

About the Author: admin

19 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir